X
Bursa, Karate Tutkunlarının Yeni Merkezi Oluyor

Emir Buğra Gencal Anısına Karate Ligi Bursa’da Gerçekleştirilecek

İki ay önce motosiklet kazasında hayatını kaybeden milli karateci Emir Buğra Gencal’ın anısına 37 ilden 910 sporcu, 26 Mayıs’ta Bursa’da buluşacak.

“Emir Buğra Gencal İller Arası Karate Ligi”, Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda düzenlenecek. Ligde, Türkiye’nin 117 kulübünden sporcular mücadele edecek.

Bursa İl Karate Temsilcisi Mustafa Çelik ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Karate Antrenörü Mustafa Batmaz, ligin Emir Buğra Gencal’ın anısına düzenlendiğini belirtti.

Dünya ve Avrupa Şampiyonu Gencal, iki buçuk ay önce Yıldırım ilçesinde motosiklet kazasında hayatını kaybetmişti. Gencal’ın babası İsa Gencal, Bursa’da tanınmış bir karate sporcusu ve milli hakemdir.

Mustafa Çelik, “Uzakdoğu sporlarına gönül veren herkesi müsabakaya davet ediyoruz. Türkiye’nin gururu milli sporcularımız, kaybettiğimiz arkadaşları için Bursa’da olacaklar. Heyecanlı bir lig olacak” dedi.

Lig, 26 Mayıs’ta saat 09.00’da başlayacak ve 20.00’ye kadar sürecek.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.