X

Denizli’nin Esma’sı, Milli Takım’a Yükselerek Türkiye’yi Gururlandırdı

Denizli’nin Esma’sı, Milli Takım’a Yükselerek Türkiye’yi Gururlandırdı

Denizli’den Dart Başarıları

Denizli’nin Yatağan ilçesindeki öğrenciler, okul sporları dart müsabakalarında büyük başarılar elde etti.

Esma Doğan Türkiye Şampiyonu

Daha önce Avrupa Şampiyonu olan milli yıldız Esma Doğan, genç kızlarda Türkiye şampiyonu oldu. Bu başarıyla Milli Takıma katılma hakkı kazandı.

Yatağanlı Öğrenciler Kürsüde

Müftü Arif Akşit MTAL ve Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, yıldızlar ve gençler kategorilerinde kürsü gördü.

Müftü Arif Akşit MTAL öğrencileri Esma Doğan, Ceylin Ataş, Pınar Önay ve Elif Beyza Kuş, genç kızlarda takım halinde Türkiye şampiyonluğu elde etti.

Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri Elifnur Aytin, Rümeysa Doğan, Fevziye Türkarslan ve Selma Doğan’dan oluşan yıldız kızlar takımı, Türkiye ikincisi oldu.

Antrenör Hasan Can’ın Rolü

Öğrencilerin bu başarılarında antrenör Hasan Can’ın büyük payı var. Can, 5 yıl önce öğrencileri dart sporuyla tanıştırmıştı.

Avrupa Şampiyonasına Katılım

Esma Doğan, elde ettiği başarılar sayesinde Genç Kızlar Türkiye Şampiyonu unvanını aldı ve İspanya’da gerçekleşecek Avrupa Elektronik Dart Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı.

Öğrencilerin Gururu

Şampiyon sporcu Esma Doğan, dart sayesinde matematiğini geliştirdiğini ve stresle baş edebildiğini belirtti. Öğrenciler, bu başarıların kendilerini hayata daha hazır hissettirdiğini söyledi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.