X

Kayseri’nin gururlu sporcuları Azerbaycan’dan üçlü zaferle döndü.

Kayseri’nin gururlu sporcuları Azerbaycan’dan üçlü zaferle döndü.

Türk Devletleri Yüzme Projesi’nde Kayserili Sporcular Madalyalarla Döndü

Bakü’de düzenlenen Türk Devletleri Yüzme Projesi finallerinde Türkiye’yi temsil eden Kayserili sporcular, 2 altın ve 1 bronz madalya kazanarak başarılarıyla döndüler.

Nisan ayında başlayan proje kapsamında, ülkelerindeki elemelerden başarıyla geçen sporcular finallere katılma hakkı elde etti. 01-04 Haziran tarihleri arasında Bakü Su Sporları Sarayı’nda gerçekleştirilen finallerde Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Macaristan, Kırgızistan, Özbekistan, Tacikistan ve KKTC’nin en iyi yüzme sporcuları mücadele etti.

Kayseri’yi temsil eden üç sporcu da madalya kürsüsüne çıktı. 15-16 yaş kategorisinde yarışan Melisa Şahin birinci olarak altın madalya kazanırken, 17-19 yaş kategorisinde mücadele eden Sudenas Çakmak da birincilik elde ederek altın madalya sahibi oldu. 35-39 yaş kategorisinde yarışan Tuba Aktaş ise bronz madalya kazandı.

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kayseri’yi başarıyla temsil eden sporcuları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.