X

Türkiye Olimpiyat Rüyası İçin Sahaya Çıkıyor

Galatasaray'ın Tarihsel Formasıyla Zamanda Yolculuk

Türkiye Olimpiyat Rüyası İçin Sahaya Çıkıyor

İstanbul 2027 Avrupa Oyunları’na Adaylık İçin İmza Töreni

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı Ali Kiremitçioğlu, Roma’da düzenlenen 2027 Avrupa Oyunları imza töreni sonrası İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

Kiremitçioğlu, küresel çapta bütçe kısıtlamaları nedeniyle mevcut tesislerin değerlendirilmesine ve yeni tesis inşalarının minimuma indirilmesine yönelik bir eğilim olduğunu belirtti. İstanbul’un ise Olimpiyat Oyunları’na adaylık süreci için yasal bir çerçeveye sahip olduğunu vurguladı.

İstanbul’un 2020 Olimpiyatları adaylığı sırasında ulaşım ve konaklama alanında yapılan yatırımların tamamlandığını ve mevcut tesislerin yüzde 60’ının olimpiyat standartlarına uygun hale getirildiğini ifade etti. Sadece velodrom ve kürek tesislerinin yenilenmesiyle İstanbul’un olimpiyatlara hazır hale gelebileceğini belirtti.

Olimpiyat adaylığı süreciyle ilgili olarak Kiremitçioğlu, artık aday adaylığı ve adaylık aşamalarının ayrılmadığını, yalnızca niyet mektubu ve şehir tanıtım dokümanı sunulduğunu söyledi. Adaylık aşamasına geçildiğinde rakip şehirlerin inceleneceğini ve buna göre bir strateji geliştirileceğini belirtti.

Hindistan, Almanya ve Endonezya gibi ülkelerden de adaylık beklendiğini, rakiplerin belirlenmesinin ardından İstanbul’un adaylık yöntemi ve söyleminin şekillendirileceğini ifade etti.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.