X
Kadınların Türk Hentbol Sahalarında Hakemliği Artıyor

Hentbol Federasyonu Kadın Hakem ve Gözlemci Sayısını Artırıyor

Giresun’da düzenlenen Genç Erkekler Hentbol Türkiye Şampiyonası’nda Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Hakan Küçükyılmaz, kadın hakem ve gözlemci sayısını artırmaya yönelik çalışmalarının meyvelerini verdiğini belirtti.

Federasyonun hentbolun gelişimine katkı sağlamak amacıyla çeşitli projeler yürüttüğünü söyleyen Küçükyılmaz, kadın hakem ve gözlemci sayısının artırılmasının öncelikli hedefleri arasında yer aldığını ifade etti.

“Kadınlara yönelik projemizle kadın hakem ve gözlemci oranımızı yüzde 2 olan seviyeden yüzde 23-24’e yükselttik. Hedefimiz bunu daha da artırmak” diyen Küçükyılmaz, hakem kurslarında katılımcıların yarısının kadın olması yönünde bir kural uyguladıklarını da sözlerine ekledi.

Uluslararası klasmanda 2 kadın hakemin yer aldığını belirten Küçükyılmaz, “Bu sayıyı artırmayı amaçlıyoruz. Bugüne kadar açtığımız kurslarda bin 700 başvuru oldu ve 25 kadın hakem C klasmanına yükseldi. Onları da zamanla üst klasmanlara taşıyacağız” dedi.

Altyapı oyuncularına büyük önem verdiklerini vurgulayan U 17 Erkek Milli Takım Başantrenörü Rıfat Şahin ise “Federasyonumuzun katkılarıyla çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Hedefimiz hem kulüp takımları hem de milli takımlar düzeyinde üst tarafa oyuncu yetiştirmek” diye konuştu.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.