X

Yıpranmış Ekipmanların Ardından Avrupa Bilek Güreşi Zirvesi

Yıpranmış Ekipmanların Ardından Avrupa Bilek Güreşi Zirvesi

Eskişehirli Bilek Güreşçisi Zeynep Yiğit, Eski Ekipmanlarla Avrupa Şampiyonu Oldu

Slovakya’da düzenlenen Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası’nda Eskişehir’den katılan milli sporcu Zeynep Yiğit, sağ kolda birincilik elde etti.

18 Yaş Genç Kızlar kategorisinde yarışan Yiğit, antrenmanlarını gerçekleştirdiği Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda yaklaşık 30 yıllık yıpranmış ekipmanlarla karşılaşmalara hazırlandı.

Yırtılmış ve küflenmiş ekipmanlarla antrenman yapmasına rağmen her gün kendisini geliştirmek için yoğun çaba gösteren genç bilek güreşçisi, şimdi de dünya şampiyonası için hazırlık yapıyor.

Yiğit’in antrenörü Murat Çalık, “Antrenman ekipmanlarımız gayet eski. Onların yenilenmesi çalışmalarımızı daha da olumlu hale getirebilir. Sponsorumuz yok, hepimiz kendi cebimizdeki paralarla bu sporu takviye ediyoruz” dedi.

Lisede 3’üncü sınıf öğrencisi olan Yiğit, “Ülkemi sağ kolda birincilikle temsil ettim. O konuda gururluyum. Sol kolda da 4’üncü oldum. Benim için iyi bir derece değil ama daha iyisi için uğraşacağım” diye konuştu.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.