X

Türkiye, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nde Futbolun Lideri Oluyor

Türkiye, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’nde Futbolun Lideri Oluyor

Özgün Haber

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi, FIFA Kongresi’nde Toplandı

Bangkok, Tayland’da düzenlenen FIFA Kongresi’nin 74. oturumunda, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi bir araya geldi.

Toplantıya Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Macaristan, Türkmenistan ve Özbekistan futbol federasyonlarının başkanları ve üst düzey yetkilileri katıldı. Türkiye Futbol Federasyonu’nu Başkan Mehmet Büyükekşi, Başkan Vekili Mustafa Eröğüt, Genel Sekreter Taner Senseven ve Dış İlişkiler ve Milli Takımlar İdari Direktörü Buğra İmamoğlulları temsil etti. FIFA Avrupa Ulusal Federasyonlar Direktörü Elkhan Mammadov da toplantıya katıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu, Konsey Başkanlığına Seçildi

Mevcut iş birliği anlaşması kapsamında, 1 Haziran’dan itibaren bir yıllık süre için Konsey başkanlığını Türkiye Futbol Federasyonu’nun üstlenmesine karar verildi.

Genç Milli Takımlar Turnuvasına Türkiye Ev Sahipliği Yapacak

Toplantıda ayrıca, 2024 yılının sonbahar aylarında düzenlenecek Genç Milli Takımlar yaş gruplarından birinde yapılacak turnuvanın Türkiye’de gerçekleştirilmesi kararlaştırıldı.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.