X
FIFA Başkanı ile TFF Başkanı Görüştü

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, FIFA Kongresi’nde FIFA Başkanı Gianni Infantino ile Görüştü

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen 74. FIFA Kongresi’nde FIFA Başkanı Gianni Infantino ile bir araya geldi.

Görüşmede, TFF’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte başlattığı “Dersimiz Futbol” projesi ele alındı. FIFA Başkanı Infantino, 1 milyon öğrenciye ulaşma hedefi ile başlatılan ve 16 pilot ilde 6 ayda 500 bin öğrenciye ulaşan proje hakkında bilgi aldı.

Infantino, “TFF’nin ‘Dersimiz Futbol’ projesini desteklemekten çok memnunuz. FIFA olarak erken yaşlarda çocukları futbolla buluşturmayı çok önemsiyoruz” dedi.

FIFA Kongresi’nde ayrıca önemli kararlar alındı. Filistin Futbol Federasyonu’nun İsrail Futbol Federasyonu’nun üyeliğinin askıya alınması başvurusu FIFA Konseyi’ne sunulacak. Irkçılığa karşı ortak tavır alınması karara bağlandı.

2027 Kadınlar Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma hakkını Brezilya kazandı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nu kongrede Başkan Mehmet Büyükekşi, Başkan Vekili Mustafa Eröğüt, Genel Sekreter Taner Senseven ve Dış İlişkiler ve Milli Takımlar İdari Direktörü Buğra İmamoğulları temsil etti.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.