X

Yalova’da “Minik Hamleler” Projesi Hayata Geçiriliyor

Ersun Yanal, Amed'in Yeni Strateji Ustası

Yalova’da “Minik Hamleler” Projesi Hayata Geçiriliyor

Türkiye Satranç Federasyonu ve İş Bankası, Yalova’da “Minik Hamleler Projesi” için Protokollerini İmzaladı

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gulkız Tülay, Yalova’yı ziyaret ederek Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe ve Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat ile birlikte “Minik Hamleler Projesi” protokolüne imza attı.

İmza törenine ayrıca TSF Merkez Hakem Kurulu üyesi Recep Karaç ve Yalova İl Hakem Kurulu üyeleri Sabahattin Şavkyıldız, Saniye Çelebi ve Yasin Yılmaz da katıldı.

Satranç İl Temsilcisi Erkan Şat, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, projenin kapsamında İş Bankası sponsorluğunda bağımsız anaokullarına satranç sınıfları açılacağını ve bunun çocukların gelişimine büyük katkı sağlayacağını belirtti.

TSF Başkanı Tülay ayrıca Yalova Vali Yardımcısı Deniz Pişkin’i de ziyaret etti.

14 Aralık 2023’te Ankara’da başlatılan “Minik Hamleler Projesi” kapsamında bugüne kadar Antalya, Denizli, Aydın, Isparta, Kırıkkale, Karaman, Gaziantep, Sivas, Muğla, Hatay, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Balıkesir, Samsun, Tokat, Niğde, Edirne, Çankırı ve Yalova olmak üzere 21 ilde toplam 1.500 adet satranç sınıfı açıldı.

Proje, anaokulu çağındaki çocukları satranç sporuyla erken yaşta tanıştırmayı, gelişimlerine katkı sağlamayı ve ülke genelinde satranç sporcularının sayısını artırmayı hedefliyor. Proje kapsamında anaokulu öğretmenlerine de satranç eğitimleri veriliyor.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.