X
Manisa’nın Okul Sporları Maratonu Sonlandı

Manisa’da Okul Sporları Faaliyetleri Büyük Başarıyla Tamamlandı

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları faaliyetleri, 57 spor branşında 49 bin 856 sporcunun katılımıyla tamamlandı.

Manisa’nın 17 ilçesinde gerçekleştirilen faaliyetler, gençler arasında spor kültürünü yaygınlaştırmayı ve sporla iç içe olmalarını sağlamayı amaçladı.

Manisa, sutopu ve hava sporları Türkiye birinciliği, voleybol ve hentbol yarı finali, tenis, taekwondo ve futbol grup müsabakaları gibi önemli organizasyonlara da ev sahipliği yaptı.

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, öğrencilerin katılım sayısının her geçen yıl arttığını belirterek okul sporları faaliyetlerinin gençlerin spor yapma alışkanlığı kazanması ve sportif başarılarının artırılması için büyük önem taşıdığını vurguladı.

Öztürk, “Bu yılki okul sporları faaliyetlerinde okullarımızdan büyük bir katılım oldu. İl genelinde düzenlenen organizasyonlar sayesinde öğrencilerimiz hem fiziksel olarak aktif hale geldi hem de takım çalışması, disiplin ve sağlıklı yaşam gibi önemli değerleri öğrenme fırsatı buldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.