X

Özbek’ten Yetki Mesajı: “Genel Kurul Bize Oy Birliğiyle Yetki Verdi”

Özbek’ten Yetki Mesajı: “Genel Kurul Bize Oy Birliğiyle Yetki Verdi”

Galatasaray Başkan Adayı Özbek, Ankara Galatasaraylı Yöneticilerle Buluştu

Galatasaray Spor Kulübü Başkan Adayı Dursun Aydın Özbek, Ankara Galatasaraylı Yönetici ve İş Adamları Derneği (1905 AGS) üyeleriyle bir araya geldi.

Basın mensuplarına açıklama yapan Özbek, “Oy birliği ile yetkiyi bize genel kurul verdi. Bu yetkiyi almak, taşımak çok büyük bir sorumluluk. Eğer Galatasaray sevdalısıysanız, bu yükü taşımak kolay değil” dedi.

Özbek, “İstanbul’a geldiğinizde bulunduğum yer Galatasaray Spor Kulübü’nün başkanlık makamı. Kapım açık. Bilmek istediğiniz bir şey varsa gelin sorun. Bilmeden sormadan genel kurulun en yüksek istişare organı olan divana gelmeden kimse fikir yürütmesin. Galatasaray’ın ihtiyacı olan birlik ve beraberlik” ifadelerini kullandı.

“6 Milyar TL Hedefliyoruz”

Galatasaray’ın Sportif AŞ’den 2022 yılında yaklaşık 1 milyar TL elde ettiği geliri, yönetime geldikten sonra ilk 9 aylık dönemde 45 milyar TL hasılata ve 608 milyon TL kâra ulaştırdıklarını aktaran Özbek, 2024 yılı sonunda hasılatın 6 milyar TL’ye gelmesini hedeflediklerini söyledi.

Galatasaray’ın 2022 yılında 3 milyon adet üründen 200 milyon TL ciroya ulaştığını ve bugün gelinen noktada 11 milyon parça ürün ve yaklaşık 2 milyar TL ciroyu yakaladıklarını kaydetti.

“Kulübe Geldiğimizde Amatör Branşların Maçları Farklı Salonlarda Oynanıyordu”

Kulüp başarısı için hem futbolda hem de amatör branşlarda tesisleşmenin önemli olduğunu dile getiren Özbek, “Kulübe geldiğimiz günlerde kulübümüzün amatör branşların maçlarını farklı salonlarda oynamaları ve tüm branşlara ait tesisin bulunmaması büyük bir sorundu. Amatör şubelerin büyük bir kısmını tek bir yerde toplayabilmek ve çok amaçlı bir spor salonuna sahip olmak amacıyla stadımıza komşu 62 dönümlük bir araziyi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nden 49 yıllığına kiraladık. Buranın ismi de değişiyor, yeni adı Galatasaray Vadisi olacak. Önümüzdeki dönemde göreve gelirsek bu projeyi kulübümüze maddi bir yük oluşturmadan gerçekleştirmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.