X

Aydın’da savunma sporlarına ilgi artıyor

Birçok spor branşındaki başarılarıyla adından söz ettiren Aydın’da savunma sporlarına olan ilgi de her geçen gün artarken, en fazla faal lisanslı sporcusu

Aydın’da savunma sporlarına ilgi artıyor

Birçok spor branşındaki başarılarıyla adından söz ettiren Aydın’da savunma sporlarına olan ilgi de her geçen gün artarken, en fazla faal lisanslı sporcusu bulunan branş ise taekwondo oldu.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gençlerin sporla buluşturulması hedefiyle çalışmalar devam ederken, il genelinde savunma sporlarına olan ilgi de artıyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü verilerine göre Aydın’da en fazla faal lisanslı sporcusu bulunan branş taekwondo olurken, en fazla faal lisanslı kadın sporcuların olduğu branşlar ise taekwondo ve halter oldu. Aydın genelinde faal lisanslı sporcusu bulunmayan tek spor branşı ise eskrim oldu. İl genelinde 1 kadın 1 erkek olmak üzere toplam 2 lisanslı sporcusu bulunan eskrim dalında, faal olan sporcusu bulunmuyor.

Aydın’da kick boks alanında toplam 4 bin 66 lisanslı sporcu bulunurken bunların 438’i erkek 234’ü kadın olmak üzere 672’si faal olarak spor hayatına devam ediyor. Boks alanında toplam bin 79 lisanslı sporcu bulunurken bunların 58’i erkek 33’ü kadın olmak üzere 91’i faal olarak spor hayatına devam ediyor. Muay thai alanında toplam bin 567 lisanslı sporcu bulunurken bunların 106’sı erkek, 74’ü kadın olmak üzere 180’i faal olarak spor hayatına devam ediyor. Taekwondo alanında toplam 6 bin 44 lisanslı sporcu bulunurken bunların 409’u erkek 505’i kadın olmak üzere 914’ü faal olarak spor hayatına devam ediyor. Vücut geliştirme ve fitness alanında toplam 267 lisanslı sporcu bulunurken bunların 37’si erkek 20’si kadın olmak üzere 57’si faal olarak spor hayatına devam ediyor. Eskrim alanında toplam 2 lisanslı sporcu bulunurken faal olarak devam eden lisanslı sporcu bulunmuyor. Geleneksel güreşler alanında toplam 14 lisanslı sporcu bulunurken bunların 10’u erkek kadınlarda 0 olmak üzere toplam 10 lisanslı sporcu faal olarak devam ediyor. Güreş alanında ise toplam bin 645 lisanslı sporcu bulunurken bunların 48’i erkek 17’si kadın olmak üzere 65’i faal olarak spor hayatına devam ediyor. Halter alanında toplam 200 lisanslı sporcu bulunurken bunların 23’ü erkek 25’i kadın olmak üzere 48’i faal olarak spor hayatına devam ediyor. Judo alanında toplam 2 bin 805 lisanslı sporcu bulunurken bunların 203’ü erkek 183’ü kadın olmak üzere 386’sı faal olarak spor hayatına devam ediyor. Karate alanında ise toplam 5 bin 513 lisanslı sporcu bulunurken bunların 384’ü erkek 381’i kadın olmak üzere 765’i faal olarak spor hayatına devam ediyor.

Aydın’da savunma sporlarına ilgi artıyor

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.