X
EURO 2024’e Görevli ve Misafir Seferberliği

TFF, EURO 2024 İçin 197 Kişiyi Almanya’ya Gönderdi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası için Almanya’ya 1 uçak dolusu görevli ve misafir gönderdiğini açıkladı.

TFF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Almanya’ya götürülen kişiler arasında 38 TFF Yönetim Kurulu asil ve yedek üyesi, 26 görevli personel, 14 kulüp temsilcisi, 23 medya yöneticisi, 20 teknik direktör, antrenör ve milli takım eski futbolcusu bulunuyor. Bu kişilerin toplam sayısı 121 olarak belirtildi.

Bunun dışında, önceki milli maçlarda olduğu gibi sözleşmelerinden kaynaklanan hak edişleri olan milli takımlar ve TFF sponsorlarının yöneticileri, çalışanları ve misafirlerinden oluşan 76 kişi de Almanya’ya götürüldü. Böylece, görevli ve misafir sayısı toplam 197’ye ulaştı.

TFF, açıklamasında, “Türk futbolu için son derece önemli olan Avrupa’nın en genç milli takımlarından A Milli Takımımızın Avrupa Futbol Şampiyonası mücadelesine konsantre olduğumuz bu süreçte milli takımımızın emeğini ve mücadelesini gölgeleme amaçlı dezenformasyonlara itibar edilmemesi gerekliliğini önemle kamuoyunun bilgisine sunarız” ifadelerine yer verdi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.