X
Bakanlıktan Osman Aşkın Bak’a Her Aşamada Destek

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, TFF’nin 2024-2028 Strateji Raporu’na Destek Vereceklerini Açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 2024-2028 Strateji Raporu’nun lansmanında yaptığı açıklamada, Bakanlık olarak raporun uygulanmasına destek vereceklerini belirtti.

Bakan Bak, raporun paydaşların görüşleri alınarak hazırlandığını ve önemli hedefler içerdiğini vurguladı. Özellikle 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı İtalya ile birlikte organize etmenin önemine değinen Bak, Türk futbolunda son yıllarda yapılan yatırımların meyvelerinin alınmaya başlandığını söyledi.

Bakan Bak, “2026 Avrupa Ligi finali ve 2027 Konferans Ligi finali ülkemizde yapılacak. Daha önce Şampiyonlar Ligi finalini yaptık. Ülkemiz organizasyon yeteneğine sahip bir ülke. Bu plan bu strateji bize yol gösterecek. Buna inanıyoruz.” dedi.

TFF’nin başkanı ve ekibine teşekkür eden Bakan Bak, “Bakanlık olarak her aşamada destek vereceğiz. İnanıyoruz ki 85 milyonluk ülkemiz çok daha başarılar elde edecek. EURO 2024’te futbolcularımıza başarılar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Bak, A Milli Takım’ın EURO 2024 hazırlıklarına değinerek, “Gençlerimiz iyi hazırlanıyorlar. Biz gençlerimize inanıyoruz. Genç bir jenerasyon başarılar diliyoruz takipçisi olacağız. Almanya evimiz gibi.” dedi.

TFF seçimlerinde TFF başkanı değişse de projenin devam edip etmeyeceği sorusuna yanıt veren Bakan Bak, “Hazırlanan plan mutlaka uygulanır. Her kim Türk futbolunda görev alırsa futbolun gelişmesi için görev yapacaktır.” ifadelerini kullandı.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.