X

EURO 2024’te Ay-Yıldızlılar’ın İlk Hedefi Grupları Aşmak

EURO 2024’te Ay-Yıldızlılar’ın İlk Hedefi Grupları Aşmak

Özgün Haber

TFF Başkanı Büyükçekşi: “EURO 2024’te Hedefimiz Gruplardan Çıkmak”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükçekşi, A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2024 F Grubu ikinci maçında yarın oynayacağı Portekiz karşılaşması öncesinde açıklamalarda bulundu.

Almanya’daki Taraftar Desteğine Teşekkür

Büyükçekşi, Gürcistan maçındaki destek için Almanya’da bulunan Türk taraftarlara teşekkür ederek, “Tarihimizde ilk defa bir turnuvaya galibiyetle başladık” dedi.

Avrupa Şampiyonu Olma Hedefi

EURO 2024’ün en genç iki takımından biri olduklarını belirten Büyükçekşi, “2032 yılında hedefimiz Avrupa şampiyonu olmak” ifadelerini kullandı.

Almanya’daki Türk Nüfusu

Almanya’daki Türk taraftar desteğinden bahseden Büyükçekşi, “Almanya en büyük ticari ortağımız. En çok ihracat yaptığımız ve en çok ithalat yaptığımız ülkelerden biri. Almanya’da da en çok yabancı nüfus Türk nüfusu” diye konuştu.

Grup Amacı

Büyükçekşi, “Hocamız ‘Büyük hedeflere ulaşabilmek için küçük adımlarla gitmek gerek’ diyor. Onun için bizim ilk hedefimiz gruplardan çıkmak” dedi.

Yönetim Desteği

Büyükçekşi, “Futbolcularımızı kampta kendi evlerindeymiş gibi hissettiriyoruz. Kamp yerini çok özenle seçtik. Her şeyi eksiksiz yerine getirmek için yönetim olarak her türlü özveriyi gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Milli Takıma Destek Çağrısı

Büyükçekşi, son olarak “Milletimizin milli takımımızı desteklemesini ve dua etmesini istiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.