X
Küçükçekmece Akdeniz Nurçelik’in Sahada Dönüşü

Küçükçekmece Akdeniz Nurçelik, Kadın Futbolunda Gücüne Devam Ediyor

Nurcan Çelik yönetimindeki Küçükçekmece Akdeniz Nurçelik, tüm kategorilerde faaliyetlerini sürdürüyor. U15 takımı, yarın Soma Zaferspor ile özel bir maçta karşı karşıya gelecek.

Nurcan Çelik, kurulum aşamasındaki Galatasaray Kadın Futbol Takımı’na oyuncu transfer ettikten sonra yeniden takımının başına geçti. Kadın futboluna sayısız sporcu kazandıran Çelik, A takımı, genç takımı, yıldız takımı ve U13 minik kızlarda hem yetiştirici hem de yarışmacı olarak geleceğin yıldızlarını yetiştiriyor.

Küçükçekmece Akdeniz Nurçelik U15 Takımı, yarın Soma Zaferspor ile bir gösteri maçı oynayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Teknik Sorumlu Nurcan Çelik, şunları söyledi:

“Erkek egemenliğinden uzaklaşan futbol, ülkemizde de cinsiyetçi yaklaşımlardan kurtuluyor. Medyanın desteğiyle kadın futbolunun görünürlüğü artıyor ve popülaritesi yükseliyor. Bu sayede çok sayıda kız çocuğu sahalara geliyor. Ülkemizde sporcu sayılarının artması, takım sayılarının çoğalması ve milli takımlarımızın başarıları, kadın futbolunun yükselişine ivme kazandırdı.”

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.