X

Milliler’in Hocası Adayı Gözübüyük, TFF’ye Sunum Yaptı

Milliler’in Hocası Adayı Gözübüyük, TFF’ye Sunum Yaptı

Türk Asıllı Hakem Serdar Gözübüyük, A Milli Takım’a Avrupa Şampiyonası Öncesi Sunum Yaptı

Türk asıllı Hollandalı hakem Serdar Gözübüyük, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Hollanda Futbol Federasyonu’nu temsil edecek. Gözübüyük, turnuva öncesinde A Milli Takım’ın teknik heyetine ve oyuncularına hakemlerle iletişim ve oyun kuralları hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Sunumda Gözübüyük, hakemlerle saha içinde yalnızca takım kaptanlarının iletişim kurması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, kararlara itirazlarda hakemin etrafının kalabalık bir oyuncu grubu tarafından sarılmasına tolerans gösterilmeyeceğini belirtti.

Gözübüyük, hakemler ile takım kaptanları arasındaki iletişimin önemine dikkat çekti. Bu iletişim sayesinde takımların Video Yardımcı Hakem (VAR) kararlarının gerekçelerini daha iyi anlayabileceklerini ifade etti. Sunumunda çeşitli görüntüler eşliğinde sarı kart ve kırmızı kart uygulamalarına da değindi.

Takım kaptanı Hakan Çalhanoğlu, sunumun ardından Gözübüyük’e A Milli Takım oyuncularının imzaladığı bir forma hediye etti.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.