X

Galatasaray, UEFA Kupası zaferinin yıl dönümünde Metin Oktay’ın anıtında buluştu

Galatasaray, UEFA Kupası zaferinin yıl dönümünde Metin Oktay’ın anıtında buluştu

Galatasaray 17 Mayıs 2000 UEFA Kupası Zaferini Kutladı

Galatasaray, 17 Mayıs 2000’de kazandığı UEFA Kupası’nın 24. yıl dönümünü Kemerburgaz Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen bir piknikle kutladı.

Etkinliğe Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yönetim kurulu üyeleri, Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, eski başkanlar Faruk Süren, Alp Yalman, Adnan Polat ve Burak Elmas, dönemin futbolcuları, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ve kulüp üyeleri katıldı.

Başkan Özbek, konuşmasında UEFA Kupası’nın Türkiye futbol tarihindeki en büyük zafer olduğunu vurgulayarak, “Bu zaferi tekrarlamamız gerekiyor. Okan hocamızla iki yıldır çalışıyoruz ve takımımızı başarıdan başarıya koşturuyor. Bu başarıyı gelecekte de devam ettireceğine inanıyoruz.” dedi.

Okan Buruk ise duygusal bir konuşma yaparak, “UEFA Kupası finalini seyrederken ve geçen sene şampiyonluğu kazanırken gözlerim yaşardı. İnşallah bu sene de şampiyonluğa imza atarız. Galatasaray için birliktelik çok önemli. Hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Alp Yalman, Galatasaray’ın başarılarının bir sonraki yönetimlerin üzerine koydukları tuğlalarla elde edildiğini belirtirken, Faruk Süren, “Mayıslar bize yakışıyor, mayıslar bize uğurlu geliyor. Florya’daki tesislerden güçlü bir takım çıktı ve çok değerli bir kupa kazandılar. Okan hocamız da bizi hedefe götürecektir.” dedi.

Adnan Polat, “Galatasaray nice şampiyonluk ve başarılar kutlasın. Kulübümüz mali bağımsızlığa kavuştu ve tesisleşme eksikliğini de gideriyor. Bu yolda destek ve teşvik çok önemli.” şeklinde konuştu.

Burak Elmas, “Galatasaray, önümüzdeki 100 yıla hazırlanıyor. Galatasaray ikinci Avrupa kupasını da bu tesisten çıkaracaktır. Buna inancım sonsuz.” dedi.

Özbek, konuşmasının devamında, “Önümüzdeki dönemde hedefimiz yeni kupalar. Galatasaray Avrupa’da yeniden tarih yazmak için hazırdır.” ifadelerini kullandı.

Kemerburgaz Tesisleri’ndeki hazırlıkların son aşamaya geldiğini belirten Özbek, “2024-2025 sezonunu bu tesislerimizde açacağız. Burası Galatasaraylılar tarafından yapılan ve herkesin emeği olan bir tesis olacak.” dedi.

Erden Timur, “Galatasaray’ın birlikteliği çok önemli. Bu birliği muhafaza ettiğinizde şampiyonluklar geliyor ve tesisler de yapılıyor.” şeklinde konuştu.

Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk ise, “Umarım ikinci şampiyonluğumuz da Dursun başkanımızla olur. Bu seçimi kazanırsak gerçek 5. yıldız çakma 5. yıldızlara gönderme Dursun başkan liderliğinde olur.” dedi.

Etkinlik, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.