X
Galatasaray’ın Tarihsel Formasıyla Zamanda Yolculuk

Galatasaray’ın Forma Tarihi ve Tasarımı Söyleşisi Gerçekleştirildi

1905 Kültür Sanat ve Spor Derneği, Galatasaray’ın forma tarihini ve tasarımını ele alan bir söyleşi düzenledi. Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta düzenlenen söyleşiye Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Divan Başkanı Aykutalp Derkan ve dernek üyeleri katıldı.

Söyleşide, Galatasaray’ın geçmişten günümüze kullandığı formaların tarihçesi anlatıldı. Etkinlikte, şampiyon olan kadın futbol takımı, erkek sutopu takımı, kürek takımı ve amatör branşlarda başarılı olan sporculara plaketler verildi. Mimar sanatçı Rıfat Baltaoğlu’na da yaptığı eser için plaket takdim edildi.

Başkan Özbek, Baltaoğlu’nun eserinden çok etkilendiğini belirterek, “Müzemize koyacağız. Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve dünya için önemini anlatmaya gerek yok. Herkes nasıl bir önder olduğunu biliyor. Herkesin hayat çizgisinde Atatürk’ün izi var” dedi.

Özbek, alınan başarılardan dolayı gurur duyduğunu ifade ederek, “Eksiksiz pazar günü buradayız. Yarın 17 Mayıs. Yarın da kutlamamız var UEFA Kupası’nın yıl dönümü. Önümüzdeki sezon açacağımız Kemerburgaz Tesisleri’nde hazırlıklar son aşamaya geldi. Bu 17 Mayıs kutlamasını orada piknik düzenleyerek yapacağız. Hepinizi 17 Mayıs UEFA şampiyonluğumuzu kutlamak için davet ediyorum” diye konuştu.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.