X
Türk Savunma Sanayi Avrupa ve Dünyayı Fethetmeye Hazır

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş: “Avrupa ve Dünyayı Domine Edeceğiz”

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Türkiye’nin teniste dünyanın en iyisi olabileceğine inandığını belirtti. Durmuş, “Avrupa’yı ve dünyayı domine edeceğiz” dedi.

Antalya’da düzenlenen Brooks Brothers Türkiye Masters Takımlar Şampiyonası’nı takip eden Durmuş, tenise olan ilginin arttığını ve bu yıl turnuvaya 336 takım ve bin 739 sporcunun katıldığını söyledi.

Durmuş, “Teniste Avrupa dünyanın lideri. Dünya sıralamasında ilk 10’da Avrupalı sporcular yer alıyor. İlk 100’de de en fazla sporcusu olan Avrupa kıtasıdır. Avrupa kıtasının da en genç ülkesi biziz. Avrupa’da tenisin gelişimi anlamında geçen yıl Avrupa’nın en iyi gelişen ülkesi ödülünü aldık” dedi.

Durmuş, doğru stratejilerle Türkiye’nin Avrupa ve dünyada teniste söz sahibi olacağına inandığını ifade ederek, “Biz 1 numaraya yerleştik mi bir daha oradan inmeyeceğiz” diye konuştu.

Türkiye’nin Roma ve Madrid’deki gibi turnuvalar yapabileceğini belirten Durmuş, “Federer, Sharapova, Serena gibi sporcuların gelip oynadığı turnuvalar da yaptık. Türkiye bunları yapabilecek güçte” dedi.

Durmuş, hedeflerinin geride kalmış illere dokunarak tüm Türkiye’nin aynı seviyede tenis oynayabilmesini sağlamak olduğunu söyledi.

Cudi Cup, Iğdır Kayısı Cup, Göbekli Tepe, Çifte Minare ve Ağrı Dağı turnuvalarına değinen Durmuş, “Bizim hedefimiz geride kalmış illerimize ilçelerimize dokunarak ortalama bir seviyeye getirip ondan sonra tüm Türkiye’nin aynı seviyelerde tenis oynayabilmesi” dedi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.