X

Kadınlar Artık Önde Yürüyor: Başarılı Kadınların Arkasındaki Erkekler

Kadınlar Artık Önde Yürüyor: Başarılı Kadınların Arkasındaki Erkekler

Sivaslı Çift Kick Boks Şampiyonasında Derecelerle Döndü

Sivas’ta yaşayan Bora ve Gül Taştan çifti, 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Kick Boks Dünya Kupası ve Uluslararası Akdeniz Şampiyonası’nda derece elde ederek şehrimizi gururlandırdı.

Veteranlar kategorisinde mücadele eden Gül Taştan, altın madalya alarak şampiyon olurken, eşi Bora Taştan ise bronz madalya ile üçüncü oldu.

Bu başarıyla birlikte “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” sözü adeta tersine döndü.

Başarının Ardındaki Çalışma ve Destek

Gül Taştan, yaklaşık iki yıl önce stres atmak ve çocuklarına örnek olmak için kick boksa başladığını söyledi. Antrenör Ekrem Aris ile tanışmasının ardından düzenli olarak antrenmanlara katıldı.

Taştan, “Dünya Kupası’nda birinci olmak beni çok mutlu etti. Bu başarının ardındaki emeğin karşılığını almak güzel. Ben hep kendime inandım ve birinci olacağıma inandım. Sonuç da beklediğim gibi oldu” dedi.

Ailelere Örnek Olmak

Bora Taştan ise eşiyle birlikte bu spora ailelere örnek olmak için başladıklarını belirtti.

Taştan, “Hobi amaçlı başladığımız bu iş bizi bu mevkilere kadar getirdi. Hocamızın çok büyük katkısı var. Bize ciddi motivasyon sağladı. Gençlere ve ailelere örnek olalım istedik. İstanbul’daki şampiyonada eşim birinciliği, ben de üçüncülüğü elde ettim. Bu başarıdan dolayı çok mutluyuz” diye konuştu.

Sporun Yaşı Yok

Antrenör Ekrem Aris, sporun yaşının olmadığını bir kez daha kanıtladıklarını vurguladı.

Aris, “15 sporcuyla katıldığımız şampiyonada 11 madalya aldık. Bu zor şartlarda ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik” dedi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.