X
Tarihin Tekerlerinde Vefa: Van’da 19 Mayıs Bisiklet Turu

Van’da Tarihi Bisiklet Turu

Van Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Temsilciliği, Van Öğretmenler Bisiklet Topluluğu ve Vangölü Aktivistleri iş birliğiyle “Tarihe Saygı, Geçmişe Vefa” sloganıyla 19 Mayıs Pazar günü bir bisiklet turu düzenleyecek.

Turun Amacı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlamak amacıyla düzenlenen tur, Van’ın tarihi ve doğal güzelliklerini sergilemeyi ve milli bilinci artırmayı hedefliyor. Ayrıca “Sağlıklı Yaşam, Sağlıklı Nesiller” ve “Van Gölü Kirlenmesin” çağrılarının yapılması planlanıyor.

Turun Güzergahı

Tur, saat 11.00’da Van Kalesi güneyindeki Kayaçelebi Camii önünde başlayacak. Van Gölü Sahil Yolu’nda devam edecek tur, Edremit ilçe kent meydanında sona erecek.

Katılım

Tur, halka açıktır ve çok sayıda bisiklet severin katılımı beklenmektedir. Turun geleneksel hale getirilmesi ve farklı tarihi mekanları kapsaması planlanmaktadır.

Tarihi Önemi

Bisiklet turu, Van’ın tarihi ve kültürel mirasını vurgulamayı amaçlamaktadır. Tur güzergahı, 1915’te yıkılan eski Van şehrinin tarihi eserlerini ve Van Gölü’nün doğal güzelliğini sergileyecektir.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.