X
Aliağa’da Kuzey Ege Sporları Şenliği Başlıyor

Aliağa’da Kuzey Ege Spor Oyunları Lansmanı Gerçekleşti

Aliağa’da 20-25 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek Kuzey Ege Spor Oyunları’nın lansmanı, Aliağa Kaymakamlığı ve Aliağa Belediyesi ev sahipliğinde yapıldı.

Lansmana İzmir Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, Bergama Kaymakamı Avni Oral, Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Dikili Kaymakamı Ali Edip Budan, Aliağa Belediyesi Başkan Vekili Mesut Öztürk ve diğer ilgililer katıldı.

Lansmanda, müsabaka ve branşlar tanıtıldı. İzmir’de ilk kez düzenlenecek oyunlarda yüzlerce genç sporcu, basketbol, futbol, kros, masa tenisi, mini voleybol, oryantiring, plaj voleybolu, satranç, tenis, yelken, badminton ve yüzme branşlarında yarışacak.

Müsabakalar Aliağa Belediyesi’nin sosyal ve spor tesislerinde gerçekleştirilecek. Dereceye giren sporcular, 25 Mayıs Pazar günü Avcı Ramadan Çocuk Oyun Alanı’nda düzenlenecek ödül töreniyle ödüllendirilecek.

Aliağa Kaymakamı Zekeriya Güney, “Gençlerimiz bölgemizi yakından tanıyacak” dedi. İzmir Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı ise “Spor sevgisinin bölgemizde yeniden canlanmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kuzey Ege Spor Oyunları’nın müsabaka programı şu şekilde:

20 Mayıs Pazartesi: Plaj voleybolu, yelken
21 Mayıs Salı: Futbol, masa tenisi, mini voleybol, plaj voleybolu, tenis, yelken
22 Mayıs Çarşamba: Tenis, plaj voleybolu, mini voleybol, masa tenisi, futbol, basketbol
23 Mayıs Perşembe: Yüzme, tenis, satranç, plaj voleybolu, mini voleybol, futbol, badminton, basketbol
24 Mayıs Cuma: Yüzme, tenis, satranç, plaj voleybolu, kros, futbol, basketbol, badminton
25 Mayıs Cumartesi: Oryantiring

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.