X
Aliağa, Kuzey Ege’nin Spor Merkezi Oluyor

İzmir’de Kuzey Ege Spor Oyunları Heyecanı

İzmir’in Aliağa ilçesi, 20-25 Mayıs 2024 tarihleri arasında Kuzey Ege Spor Oyunları’na ev sahipliği yapacak. Aliağa Kaymakamlığı, Aliağa Belediyesi ve Aliağa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenleyeceği organizasyona, Kınık, Bergama, Menemen, Foça, Dikili ve Aliağa ilçelerinden yüzlerce sporcu katılacak.

Basketbol, futbol, masa tenisi, plaj voleybolu, yelken ve yüzme gibi 12 farklı branşta gerçekleştirilecek müsabakalar öncesi, 16 Mayıs 2024 Perşembe günü saat 14.30’da Aliağa Belediyesi Güzelhisar Sosyal Tesisleri’nde bir tanıtım toplantısı düzenlenecek. Toplantıya, 6 ilçe protokolü de katılacak.

Sportif Bir Bayram

Kuzey Ege Spor Oyunları, 20 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 18.00’de Enka Spor Salonu’ndan başlayacak ve Avcı Ramadan Parkı’nda sona erecek bir kortejle resmen açılacak.

Müsabakalar, belirlenen program doğrultusunda çeşitli tesislerde gerçekleştirilecek. 25 Mayıs 2024 Pazar günü saat 19.00’da Avcı Ramadan Çocuk Oyun ve Rekreasyon Alanı’nda, dereceye giren sporcular ve takımlar için bir ödül töreni düzenlenecek.

İzmir’in Sportif Yüzü

Kuzey Ege Spor Oyunları, İzmir’in sportif potansiyelini sergileyecek önemli bir organizasyon olarak dikkat çekiyor. Etkinlik, sporcular arasında rekabeti teşvik etmenin yanı sıra, farklı ilçeler arasındaki dayanışmayı ve iş birliğini güçlendirmeyi amaçlıyor.

İlçe sakinlerini ve sporseverleri Kuzey Ege Spor Oyunları’na davet eden Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, “İlçemiz, sporun merkezi haline gelmeye hazırlanıyor. Bu organizasyon, Aliağa’nın sportif kimliğini pekiştirecek ve İzmir’in sporsever yüzünü ortaya koyacaktır” dedi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.