X

Balıkesir: Sporun Yükselen Yıldızı

Türkiye'den Uluslararası Kayak Zirvesi'ne Katılım

Balıkesir: Sporun Yükselen Yıldızı

Balıkesir’de Gençlik ve Spor Projeleriyle Sportif Bir Yaşam

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın destekleriyle gençlerin ve tüm vatandaşların sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmeleri için birbirinden heyecan verici spor projeleri hayata geçiriyor.

Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları

5-18 yaş arası çocuklar ve gençler, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Spor Okulları ve Engelsiz Spor Okulları projeleri kapsamında atletizm, futbol, boks, cimnastik ve daha birçok branşta ücretsiz spor yapma imkanı buluyor.

İlkokullarda Spor Dalı Eğitimi

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle hayata geçirilen bu projede, Balıkesir’deki 4. sınıf öğrencileri çeşitli spor dallarında eğitim alıyor. Projenin amacı, çocukları sporla erken yaşta tanıştırmak ve geleceğin milli sporcularını yetiştirmek.

Yüzme Bilmeyen Kalmasın

Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi ile Balıkesir’de 30.000’den fazla kişiye yüzme eğitimi verildi. Proje, 7’den 70’e herkesin yüzme öğrenmesini hedefliyor.

Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle yürütülen bu programda, 3. sınıf öğrencilerinin antropometrik testleri yapılarak spora yatkınlıkları belirleniyor. Spora yatkın öğrenciler, Sporcu Kimliği Geliştirme Eğitim Programına davet ediliyor.

Mutlu Çarşamba Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın engelli bireyler için hayata geçirdiği Mutlu Çarşamba Projesi, Balıkesir’de de kültür, sanat ve sportif etkinliklerle devam ediyor. Proje, engelli gençlerin sosyal ve psikolojik gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Sokaklar Bizim 3×3 Basketbol

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Sokaklar Bizim 3×3 Basketbol Turnuvası, Balıkesir’de de büyük ilgi görüyor. Turnuvaya her yaştan basketbol sever katılabiliyor.

Evinin Sultanları Projesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Evinin Sultanları Projesi, ev hanımları ve çalışan kadınların fiziksel aktivite alışkanlığı kazanmalarını hedefliyor. Proje kapsamında kadınlara yönelik turnuvalar düzenleniyor.

Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, bu projelerle vatandaşların sporla buluşmasını, sağlıklı ve aktif bir yaşam sürmelerini hedefliyor.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.