X

Zeydan Karalar’ın Parlak Yıldızları: ABBSK Kızları Şampiyonluğu Kucakladı

Zeydan Karalar’ın Parlak Yıldızları: ABBSK Kızları Şampiyonluğu Kucakladı

Adana Büyükşehir Belediyesi Kız Basketbol Takımı Türkiye Şampiyonu

Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü (ABBSK) U16 Kız Basketbol Takımı, Türkiye Şampiyonası’nda büyük bir başarıya imza atarak şampiyon oldu.

Başarılarının ardından Başkan Zeydan Karalar’ı ziyaret eden genç sporcular, şampiyonluk madalyalarını kendilerine alt yapı imkanı sağlayan Karalar’a takdim etti.

Başkan Karalar, kızların elde ettiği başarıyla doğru yolda olduklarına olan inancının pekiştiğini belirterek, “Adana’nın evlatlarını Adana’da yetiştirmenin doğru olduğuna inanıyoruz” dedi.

286 kulüp arasından Türkiye Şampiyonluğu’nu kazanan takım, aynı zamanda U18 kategorisinde 6 oyuncusu milli takıma seçildi. Takım, Ribaunt Kralı, En İyi Beş ve En Değerli Oyuncu (MVP) unvanlarını da Adana’ya getirdi.

Yaklaşık 5 yıl önce sıfırdan kurulan ve tamamı Adanalı gençlerden oluşan ekibin başarısının arkasında, inançlı çalışma, doğru yönetim ve sistem yatıyor. Şampiyon sporcular, Doğa Koleji’nde %80 burslu eğitim alıyor.

Başkan Karalar, sporcuları yürekten kutlayarak, “Böylesine ender bir başarı elde etmeleri çok önemli. Bu başarının temelinde sporcuların, teknik ekibin ve ailelerinin emeği var. Bu başarıda tüm tarafların işini çok iyi yaptığını görüyoruz. Adana’yı gururlandırdınız” ifadelerini kullandı.

Madalyasını Başkan Karalar’a takan takım kaptanı Berfin Ada Şahin, aynı zamanda turnuvanın MVP’si seçildi. Başkan Karalar, oyunculara tablet hediye etti.

U16 Kız Basketbol Takımı’nı milli takım antrenörü Murat Kaya çalıştırıyor. Yardımcı antrenörlükleri ise Alper Yıldırım ve Emin Tufan yürütüyor.

ABBSK Başkanı Kadir Özdemir, kızların başarısını değerlendirerek, “Sporcuların Adanalı olması çok önemli. Amacımız Türk sporuna oyuncu kazandırmak ve gençlerde spor kültürü oluşturmak” dedi.

13 branşta faaliyet gösteren ABBSK, milli takıma yükselen oyuncuların yanı sıra Adana Demir Spor ve Adanaspor kulüplerinin altyapılarına da oyuncu veriyor. Kulüp, 16 branşta 58 bin 500 çocuğa yaz spor okullarında eğitim veriyor.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.