X

Şenol Güneş: ‘Oyundan ve skordan memnun değilim’!

Ziraat türkiye kupası c grubu üçüncü maçında sahasında beşiktaş’ı konuk eden 1461 trabzon, rakibi ile 1-1 beraber kaldı. maçın ardından teknik adamlar.

Şenol Güneş: ‘Oyundan ve skordan memnun değilim’!

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, oyun ve skordan memnun olmadığını söyledi. Yoğun tempodan geçtiklerini belirten Güneş, “Hem oyı. Oyun ve skordan memnum değilim. Skorun telafisi olabilir. Ama oyun olarak burada daha güzel futboluncularımızın resmi müsabakadaki durumlarını görmek hem de maçı kazanmak istiyorduk. Düşündüğümüz gibi olmad oynayıp, taraftarlara iyi futbol izlettirmek, bizim gibi büyük takımlara yakışır. Bölüm bölüm iyi işler yaptık. Ama futbolun temel felsefesi olan hücum zenginliğini az yaptık. Daha fazla yapmamız gerekirdi. Bulduğumuz pozisyonları gole çevirmemiz gerekirdi. Rakip 1-0’dan sonra savunmada kalıyorsa ve bu durumda pozisyon verip gol yiyorsak hala eksiğimiz var demektir. Düzelttiğimiz işleri bir daha yeni baştan alacağımız gerçeği var. Bütün oyuncuların kendilerine göre haklı sebepleri olabilir ama kamuoyu, futbolseverler bizden güzel futbol bekliyor. Beşiktaş olarak her resmi maçı kazanan takım olmak durumundayız” dedi.

1461 Trabzon’un niyet, gayret ve konsantrasyon olarak üst seviyede oynadıklarını dile getiren Güneş, “Kendi gücünde mücadele etti. Biz de kendi değerlerimizin biraz altında oynadık. Tabii ki iyi işler yapmaya çalışan oyuncular vardı, eksik olanlar vardı. Biz takım olarak yetenekli ve karakterli oyuncularımızın bu tip eksikliklerini düzeltme şansı olduğunu biliyoruz. Bunu da hep beraber düzeltip, çalışıp, geliştireceğiz” ifadelerini kullandı.

“FUTBOL FAİR-PLAY İÇİNDE BİR YARIŞTIR”

Güneş, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Trabzon futbol kenti. Her ne kadar futbol kentinin daha fazla altyapı ve futbol tesisleri olması gerekirken, sosyo ekonomik sıkıntısı olan bir Betorder kent. Sosyal olarak da ekonomik olarak da daha iyi durumda olsa, buradan daha iyi futbolcular çıkacağını, daha iyi futbol oynanacağını biliyorum. Futbolu bilen, güzel futbolu alkışlayan bir kent. Zaman zaman duyduğumuz gerginlikler olmuştur. Ama onların arzu ettiği futbolu kim oynarsa oynasın, alkışlayacaklarını ve beğeneceklerini biliyorum. Bugün de onu izlemeye geldiklerini düşünüyorum. Bana da olan sevgileri vardı. Sevgi tek taraflı değil. Ben de onları seviyorum. Ama futbol Fair-play içinde bir yarıştır. Ben büyük bir camianın başında görev yapıyorum. İşinizi düzgün yaptığınızda ona saygı duyan ve takdir eden bir taraftar olduğunu da bir kez daha gördük.”

“ŞU ANDA BİR DALGALANMA GEÇİRİYORUZ”

“Bizim ilk yarıda bıraktığımız yerin üstünde olmamız gerekirken şu anda bir dalgalanma geçiriyoruz” diyen Güneş, “Bunun adını konsantrasyon eksikliği veya yorgunluk koyabilirsiniz. Hiçbir mazeret, hiçbir oyuncumuzun, takımın veya benim olumsuz olmamızı gerektirmez. Havanın kötülüğünü, sahanın bozukluğunu, rakibi konuşabiliriz ama bunlara sığınarak gidemeyiz. Biz büyük takımız, büyük camiayız. Bizi izlemeye gelen tüm taraftarlara iyi şeyler sunmalıyız. Sahneye çıkan sanatçı sanatını en iyi şekilde icra etmeli. Eleştirimi yapıyorum ama biz en iyisini yapacağımızı biliyoruz. O yüzden de telafisi var diyorum” diye konuştu.
Hangi rakip olursa olsun üstünlük sağlayabileceklerini söyleyen Güneş, “Bazı mevkilerde oynamayanları gördüm. Kendini kimse as olarak görmesin. Benim öyle bir kavramım yok. Uzun süre, 20 maç oynayıp, sonra oynamayan oyuncu da olabilir. İki maç oynamayıp, sonra devamlı oynayan oyuncu da olabilir. Bu benim değil, oyuncunun yapacağı iş. Biz sadece onları yerine koyuyoruz” şeklinde konuştu.

HAMDİ ZIVALIOĞLU: “ÇOCUKLAR HAKİKATEN İSTEKLİ VE ARZULUYDULAR’

1461 Trabzon Teknik Direktörü Hamdi Zıvalıoğlu ise, iyi mücadele ettiklerini kaydederek, “Beşiktaş gibi bir rakibe az pozisyon verdik. Çocuklar hakikaten istekli ve arzuluydular. 1461 Trabzon bunu hep yapıyor zaten. Beşiktaş’ın son yarım saatteki yüksek tempoda oynama isteğine çok net karşılık verebilseydik maçı çok rahat çözebilirdik. O konuda eksiğimiz var. Ligde de gol yollarında biraz sıkıntımız var. Onu halledersek iyi takım olacağız. Bizim takımımız 3-4 transferle Play-off oynar” şeklinde konuştu. 

ERSEN KÜÇÜK – OZAN KÖSE
TRABZON 

Kaynak: İHA

Alan Adı Kaydet - - WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ