X

Mersin İdmanyurdu’nda olağanüstü kongreye doğru!

Spor toto süper lig’de hem takım hem de yönetim olarak sıkıntılı günler yaşayan mersin idmanyurdu, yarın yapılacak olan olağanüstü kongreye.

Mersin İdmanyurdu’nda olağanüstü kongreye doğru!

Ali Kahramanlı’nın aday olmayacağını açıkladığı kulüpte, Hüseyin Çalışkan’ın oluşturacağı listenin görevi üstlenmesi bekleniyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda yarın saat 11.00’de yapılacak olan kongre öncesi bir araya gelen yönetimin, Hüseyin Çalışkan üzerinde birleştiği öğrenildi. Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile yolların ayrılmasının ardından göreve getirilen Hakan Kutlu’nun da bir gün sonra Ali Kahramanlı’nın açıklamaları sonrası kampı terk etmesiyle başlayan krizin, Vali Özdemir Çakacak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın girişimiyle çözüm yoluna girdiği öğrenildi.

HÜSEYİN ÇALIŞKAN’DA KARAR KILINDI
Vali Çakacak başkanlığında yapılan toplantıya, kongrede aday olmayacağını açıklayan mevcut başkan Ali Kahramanlı katılmazken, yönetimin Hüseyin Çalışkan’ın başkanlığı üzerinde uzlaştığı bildirildi. Buna göre Hüseyin Çalışkan başkanlığında hazırlanacak olan listede, halen yönetimde bulunan bazı isimler ile bir süre önce ekonomik krizin aşılması sürecinde 300 bin TL maddi katkı sağlayan isimlerin yer alacağı belirtildi. Ayrıca, oluşacak olan Kolaybet yeni yönetimin, Ali Kahramanlı döneminin hesaplarını da incelemeye alacağı önü sürüldü.

TRANSFER TAHTASI AÇILMADI
Yarınki kongrede adaylığına kesin gözüyle bakılan Hüseyin Çalışkan, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, böylesine zor bir dönemde, sorumluluk bilinciyle elini taşın altına koyduğunu söyledi. Geçmişte Mersin İdmanyurdu’na emek veren herkese teşekkür eden Çalışkan, yapılan ısrar üzerine bu görevi kabul etmek durumunda kaldığını belirterek, “Takımın şu an ligde bulunduğu konum belli ama eğer el ele verir, şehrin tüm dinamikleriyle birleşirsek hala umut var. Şu an acilen 4 transfer yapılması gerekiyor. Ancak transfer tahtamız halen açılmış değil. SGK ödemeleri, banka borçları ve başkanın koyduğu temlikler var. Transferin açılabilmesi için bunların kaldırılması gerekiyor. Kongreden sonra ilk işimiz bu sorunları çözmek olacak. İşimiz zor ama imkansız değil. Yeter ki, Mersin İdmanyurdu etrafında kenetlenebilelim” dedi. 
Kaynak: İHA

Alan Adı Kaydet - - WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ