X
Gökyüzünde Yılbaşı Kutlaması: 240 Metrelik Bir Macera

Gümüşhane’de Minik Sporcular 240 Metre Yükseklikte Spor Yaparak ‘Hareketlilik Yılı’na Dikkat Çekti

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde, Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek cam seyir teraslarından biri olan Torul Cam Seyir Terası’nda sıra dışı bir etkinlik düzenlendi. Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Herkes İçin Spor Federasyonu İl Temsilciliği bünyesindeki minik sporcular ve antrenörleri, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak tarafından ilan edilen ‘2024 Hareketlilik Yılı’na dikkat çekmek için 240 metre yükseklikte spor yaptı.

Yer seviyesinden 240 metre yükseklikteki cam teras, adrenalin tutkunlarının yanı sıra yükseklik korkusu olanlara da zor anlar yaşatıyor. Ancak minik sporcular, antrenörlerinin rehberliğinde yükseklik korkularını yenerek etkinliği başarıyla tamamladı.

Gümüşhane Gençlik ve Spor Müdürlüğü antrenörü Hasan Hüseyin Boşnak, 240 metre yükseklikte spor yapmanın benzersiz bir deneyim olduğunu ifade etti. Boşnak, “Gençlik ve Spor Bakanımızın 2024 yılını Hareketlilik Yılı ilan etmesi üzerine farkındalık oluşturmak için buradayız. Çocuklar çok keyif aldı. Herkesi spora davet ediyoruz. Sağlıklı bir yaşam için spor şart” dedi.

16 yaşındaki Mert Durdu, “Torul Cam Seyir Terası’nda spor yaptık. Çok eğlenceliydi. Yükseklikten korkanlar oldu ama hepimiz iyiyiz. Herkesi spora davet ediyorum” şeklinde konuştu.

8 yaşındaki Ahmet Rasim Peker ise “Eğlendik, spor yaptık ve gezdik. İlk başta korktum ama sonra alıştım. Herkes spor yapmalı, çok güzel” ifadelerini kullandı.

Etkinlik, minik sporcuların yükseklik korkularını yenmelerine ve ‘Hareketlilik Yılı’nın önemine dikkat çekmelerine yardımcı oldu.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.