X
Giresunspor’da Özür ve Helalleşme Günü

Giresunspor Başkanı Nahid Yamak’tan Görev Devir Teslimi Öncesi Açıklamalar

Giresunspor Kulübü Başkanı Nahid Yamak, 18 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilecek Olağanüstü Genel Kurul öncesinde açıklamalarda bulundu.

Yamak, 15 aylık başkanlık döneminde yaşanan başarısızlıklar nedeniyle camiadan özür dilediğini ve helallik istediğini belirtti.

Süper Lig’den Küme Düşüşü

2022-2023 sezonunda Süper Lig’den düşen Giresunspor’un, kendilerine söylenenin iki katından fazla borçla karşılaştıklarını belirten Yamak, “Yılmadık, sonuna kadar mücadele ettik. Ancak sadece 1 puan farkla küme düştük” dedi.

1. Lig’den Tekrar Küme Düşüşü

Bu sezon da 1. Lig’den düşen Giresunspor’un sahipsizlikten dolayı küme düştüğünü ifade eden Yamak, “Beklediğimiz desteği göremedik ve yalnız bırakıldık” diye konuştu.

Kulübün Mevcut Borcu

Kulübün güncel borcunun 400 milyon lira seviyesinde olduğunu belirten Yamak, bunun 100 milyon lirasının vergi ve SGK borcu, 255 milyon lirasının yabancı futbolculara olan borçlar, 285 milyon lirasının cari borçlar ve stadyum kirası, kalan kısmının ise yönetici alacakları, verilen çekler ve personel maaş ödemelerinden oluştuğunu açıkladı.

Yolsuzluk ve Usulsüzlük İddiaları

Kulübün kendilerinden önceki dönemine ilişkin yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarıyla ilgili hukuki sürecin devam ettiğini hatırlatan Yamak, “Tespit edilen usulsüzlük ve yolsuzluklarla ilgili ilk 3 dosya mahkemeye taşındı. Yargılamalar Eylül ayında başlayacak” dedi.

Görev Devir Teslimi

Cumartesi günü gerçekleşecek kongrenin ardından görevi bırakacak olan Yamak, “Kimseye bir kırgınlığım yok ama çok yalnız bırakıldım. Başarısızlık sebebiyle camiadan özür diliyor, tüm taraftarlarımızdan helallik istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kongre öncesinde kulüp başkanlığı için İsmail Demir ve Hüseyin Bayraktar adaylıklarını açıkladı.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.