X

Avrupa Şampiyonası’nda MHK ve Hakem Akademisi’nden Kritik Pozisyonlar Eğitimi

Avrupa Şampiyonası’nda MHK ve Hakem Akademisi’nden Kritik Pozisyonlar Eğitimi

TFF, 2024 Avrupa Şampiyonası İçin Video Analiz Programı Kullanacak

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) ve Hakem Akademisi (HA), 2024 Avrupa Şampiyonası’nda kritik pozisyonların eğitimlerde kullanılması için bir “Video Analiz Programı” geliştirecek.

Program, MHK’nın maç ve video analiz çalışmalarının yanı sıra HA ve MHK’nın iş birliğiyle geliştirildi. Program, 2024 Avrupa Şampiyonası’ndaki tüm maçlardan pozisyon klipleri elde etmek için kullanılacak.

Bu görüntüler, hakem ve gözlemci eğitimlerinde kullanılmak üzere MHK ve HA arşivine eklenecek. MHK, bu kliplerle Süper Lig ve 1. Lig hakemleri için eğitim paketleri hazırlayacak. Yaz döneminde ise 2. ve 3. Lig hakem ve gözlemcilerine yönelik eğitim çalışmaları yürütülecek.

Sezon boyunca Süper Lig ve 1. Lig hakem ve gözlemcilerine yönelik videolu anket çalışmaları, Avrupa Şampiyonası Maç Analiz Ekibi’nin önemli kararlarla ilgili pozisyonlarından alınan kliplerle 2. ve 3. Lig hakem ve gözlemcilerine de sunulacak. Bu anket, hakemlerin kurallar hakkındaki güncel bilgi seviyelerini belirleyecek ve yeni eğitim programları için ön hazırlık oluşturacak.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.