X

Çobanlığın Usta Eli: Ender Sağım, Keşfedilmeyi Bekliyor

Çobanlığın Usta Eli: Ender Sağım, Keşfedilmeyi Bekliyor

Köyün Yetenekli Genci Futbolcu Olmayı Hedefliyor

Van’ın Bahçesaray ilçesinde yaşayan 16 yaşındaki Ender Sağım, sekiz kardeşin en küçüğü. Aynı zamanda da köyünün umudu. Sağım, dağlarda ve yaylalarda çobanlık yaparken bile futbol antrenmanlarını aksatmıyor.

Futbolcu Olma Hayali

Ender Sağım, hayalinin profesyonel futbolcu olmak olduğunu söylüyor. “Hayvanlarımıza bakarken boş arazi bulduğumda antrenman yapıyorum” diyen Sağım, günde iki saat antrenman yapıyor.

Zorlu Koşullar

Sağım, sekiz kişilik bir ailede yaşıyor. Çobanlık yaparak ailesine destek oluyor. Ancak bu zorlu koşullar, onun futbolcu olma hayalinden vazgeçmesine engel olmuyor. “Köyüme ve milletime destek olmak istiyorum. Futbolcu olup iyi bir yerlere gelmek istiyorum” diyor.

Keşfedilmeyi Bekliyor

Sağım’ın yeteneği, köyünde herkes tarafından biliniyor. Babası Kadir Sağım, oğlunun yeteneğinin keşfedilmesini istiyor. “Oğlum, hayvanların yanına bile topunu alarak gidiyor. Futbolcu olmak istiyor. Bu yeteneğinin keşfedilmesini istiyorum” diyor.

7 Yaşından Beri Antrenman

Sağım, 7 yaşından beri her gün antrenman yapıyor. Dağlarda ve yaylalarda düz bir yer bulduğunda antrenmanlarını aksatmıyor. “Antrenmanlarımı dağda yaylada düz bir yer gördüğümde aksatmadan yapıyorum” diye anlatıyor.

Ender Sağım’ın yeteneğinin keşfedilmesi ve hayalini gerçekleştirmesi için destek bekleniyor.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.