X
Derbi Faciasının Bedeli Ağır!

TFF’nin PFDK Sevkleri

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK), 18 ve 19 Mayıs 2024 tarihlerinde oynanan Süper Lig maçlarında yaşanan olaylar nedeniyle çok sayıda kulüp ve kişi sevk edildi.

Sevk Edilen Kulüpler ve Kişiler

Beşiktaş: Çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, sportmenliğe aykırı hareketler, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar nedeniyle kulüp ve yöneticileri Hüseyin Yücel, Onur Gökçez ve Hakan Gökçe.

MKE Ankaragücü: Çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları nedeniyle kulüp.

Pendikspor: Çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle kulüp.

Gaziantep FK: Çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, merdiven boşluklarının boş bırakılmaması, talimatlara aykırı hareketler nedeniyle kulüp ve başkanı Memik Yılmaz, yöneticileri Halil Demir, Fevzi Uslu, Hasan Karadağ ve Uğur Tosun.

Fatih Karagümrük: Futbolcu Federico Ceccherini’nin kural dışı hareketi nedeniyle kulüp.

Başakşehir: Saha olayları nedeniyle kulüp.

Trabzonspor: Çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle kulüp.

Kayserispor: Çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, talimatlara aykırı hareketler, sportmenliğe aykırı hareketler, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar nedeniyle kulüp ve başkanı Ali Çamlı, futbolcusu Duckens Nazon.

Konyaspor: Çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları nedeniyle kulüp.

Galatasaray: Çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, talimatlara aykırı hareketler, usulsüz seyirci alınması, antrenör Serhat Doğan’ın hakaretleri nedeniyle kulüp.

Fenerbahçe: Çirkin ve kötü tezahürat, saha olayları, talimatlara aykırı hareketler, sportmenliğe aykırı hareketler, hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar nedeniyle kulüp ve başkanı Yıldırım Ali Koç, yöneticisi Selahattin Baki, futbolcuları İrfan Can Eğribayat, Mert Hakan Yandaş, doktoru Ertuğrul Karanlık, görevlisi Emre Kartal ve futbolcusu Jayden Quinn Oosterwolde.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.