X
Tekvando Yıldızının İlham Veren Yolculuğu Belgeselleşti

Merve Dinçel’in Spor Yolculuğu Belgesele Dönüştü

Dünya ve Avrupa şampiyonu tekvandocu Merve Dinçel’in ilham verici spor yolculuğu, Allianz Türkiye’nin desteğiyle belgesel oldu.

Tekvandoya 6 yaşında başlayan Dinçel, Türkiye’nin en başarılı kadın tekvandocusu olma hedefiyle peş peşe şampiyonluklar kazandı. Belgesel, Dinçel’in kariyerindeki dönüm noktalarını ve hayallerinin peşinden giden bir kadın sporcunun azmini sergiliyor.

“Paris’te altın madalyayı kazanarak bunu başaran ilk kadın tekvandocu olmayı hedefliyorum” diyen Dinçel, hedeflerinin ve hayallerinin asla bitmeyeceğini vurguladı. Tekvandoya olan tutkusunu ve hedeflerini belgeselde şu sözlerle paylaştı:

“Mücadele sporu denince akla erkekler geliyor. Ancak biz kadınlar olarak son yıllarda tekvando branşında çok başarı elde ettik. Dünya şampiyonluğunu kazandığımda başarımı ülkemizin kadınlarına ve kız çocuklarına armağan etmiştim. İleride bir gün arkama dönüp baktığımda kız çocuklarının ‘Ben de Merve Abla gibi olacağım’ dediklerini görmeyi çok istiyorum. Tekvandoda sadece erkeklerde bir olimpiyat altınımız var. Paris Olimpiyat Oyunları’nda altın madalyayı kazanarak bunu başaran ilk kadın tekvandocu olmayı hedefliyorum.”

“Mücadele- Merve Dinçel Belgeseli”, 2024 Paris Olimpiyatları öncesinde Mete Gazoz Belgeseli’ni takip edecek.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.