X

Kastamonu Üniversitesi, Türkiye’nin En Engelsiz Üniversitesinde Zirveye Oturdu

Kastamonu Üniversitesi, Türkiye’nin En Engelsiz Üniversitesinde Zirveye Oturdu

Kastamonu Üniversitesi Engelsiz Üniversite Bayrakları ve Program Nişanı Töreni’nde Türkiye Birincisi

Kastamonu Üniversitesi, “Engelsiz Üniversite Bayrakları ve Program Nişanı Töreni”nde 38 bayrak alarak Türkiye birincisi oldu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından düzenlenen törende, engelli bireylerin üniversite yaşamına daha rahat ve eşit şekilde katılmasını teşvik etme yönünde adımlar atan Kastamonu Üniversitesi, “Engelsiz Üniversite Bayrakları” kategorisinde önemli bir başarı elde etti.

Üniversite, Sosyal Kültürel Faaliyetler kategorisinde 4, erişilebilirlik kategorisinde 24 ve eğitimde erişilebilirlikte 10 olmak üzere toplam 38 bayrak almaya hak kazandı.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, ödülü YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’dan aldı.

Törende konuşan Prof. Dr. Özvar, engelli öğrencilerin üniversiteye erişimde yaşadıkları zorlukların aşılması için herkese görev düştüğünü vurguladı.

Rektör Topal ise, engelli bireylerin eğitime erişimlerini kolaylaştırmak için yapılan çalışmaların ciddi bir farkındalık oluşturduğunu belirtti.

Kastamonu Üniversitesi’nin, engelli öğrencilerin kendilerini dışlanmış hissetmemeleri için çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Topal, engelsiz üniversite hedeflerine ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını ancak daha yapılacak çok işleri olduğunu söyledi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.