X
Sakatlanan Milli Judocu İçin Yıkıcı Karar

Milli Judocu Gülbeyaz Seviş’in Tedavi Edilmemesi Davası Sonuçlandı

Milli judocu Gülbeyaz Seviş’in, 2020 yılında milli takım kampında yaşadığı sakatlık sonucu spor hayatının sona ermesiyle ilgili dava sonuçlandı.

Beraat Kararı

Denizli 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, milli takım teknik direktörü S.U. ve milli antrenör E.D. “taksirle adam yaralama” suçundan beraat etti.

Savcının Talebi

Cumhuriyet Savcısı, sanıkların 2’şer yıla kadar hapis ve para cezası almalarını ve meslekten men edilmelerini talep etmişti.

Seviş’in Gözyaşları

Duruşmaya katılan Seviş, gözyaşları içinde yaptığı açıklamada, “Spor hayatım elimden alındı. Sağlığım elimden alındı. Şu an kimse yardım etmiyor” dedi.

Avukatın Tepkisi

Seviş’in avukatı Fersu Ege Kandemir, hakimin savcının mütalaasına aykırı karar vermesinin “Türk hukuk tarihinde eşine zor rastlanır bir durum” olduğunu söyledi.

Yasal Yollar

Avukat Kandemir, kararın temyiz edileceğini ve Antalya Bölge İdare Mahkemesi dahil tüm yasal yollara başvurulacağını belirtti.

Sigortasızlık

Dava dosyasında, Seviş’in kamp başlangıcında sigortalanmadığı ve kampın son günlerini kapsayan bir sigorta poliçesi düzenlendiği ortaya çıktı.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.