X

Türkiye’nin Genç Tırmanıcıları Aladağlar’ın Zirvesine Meydan Okudu

Futbol Tutkunları Römork TV ile Derbi Keyfi

Türkiye’nin Genç Tırmanıcıları Aladağlar’ın Zirvesine Meydan Okudu

Niğde’de Gençlik Haftası’nda Aladağlar’a Tırmanış

Niğde’de 15-21 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında, Aladağlar’a bir tırmanış programı düzenlendi. “Türkiye’nin Gücü Gençliği” temalı tırmanışa Niğde Valisi Cahit Çelik, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, Adalet Komisyonu Başkanı ve 2. Ağır Ceza Hakimi Bayram Ünlü, dağcılar ve üniversite öğrencileri katıldı.

Tırmanış, 2 bin 200 rakımlı Aladağlar Arpalık mevkiinden başladı. Katılımcılar, 2 bin 900 rakımlı Kapı ve Teke Pınarı mevkii ile Dipsiz Göl’e ulaştı.

Vali Çelik, Aladağlar’ın bir değer olduğunu vurguladı ve önemli günlerde Aladağlar’da tırmanış etkinlikleri yapılacağını söyledi.

Çelik, “15 Temmuz, 30 Ağustos, 29 Ekim gibi günlerde bu tür aktiviteler düzenleyeceğiz. Gençlerin cumhuriyetin değerini kavraması için bu tür etkinliklere ihtiyaç var. 19 Mayıs’ın 105. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık ateşini yakmak için Anadolu’ya ayak bastığı gündeyiz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz” dedi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.