X

Kayseri OSB’nin Spor Yıldızlarını Yetiştirecek ERVA Spor Okulu Kapılarını Açtı

Kayseri OSB’nin Spor Yıldızlarını Yetiştirecek ERVA Spor Okulu Kapılarını Açtı

Kayseri’de 30. ERVA Spor Okulu Açıldı

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB), “Erdemlerimizle Varız” (ERVA) Projesi kapsamında Yeniköy Mahallesi’nde yeni bir spor okulu hizmete açtı.

Açılışa Vali Gökmen Çiçek, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Dedebağı, Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, OSB Başkanı Mehmet Yalçın ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde konuşan OSB Başkanı Mehmet Yalçın, çocukların sağlıklı, ahlaklı ve nitelikli yetişmesi için çaba göstermenin önemine vurgu yaptı. Yalçın, “ERVA Spor Okulumuz, çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmelerine vesile olacaktır” dedi.

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da ERVA Spor Okulları’nın ailelere ve gençlere hitap eden önemli projeler olduğunu ifade etti. Palancıoğlu, “Valimizin bu güzel çalışmaları sayesinde gençlerimize ücretsiz ve kaliteli spor imkanı sunuyoruz” diye konuştu.

Vali Gökmen Çiçek, “Hiçbir gencimizi sahipsiz bırakmayacağız. Her mahallede bir spor okulu açacağız” diyerek projenin amacını özetledi. Çiçek, spor okullarını kurumlarla birlikte yapmanın önemine değinerek, “Gençliğimizden hepimiz sorumluyuz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından dua edildi ve OSB ERVA Spor Okulu’nun açılışı gerçekleştirildi. Vali Çiçek ve protokol üyeleri, spor okulunu gezerek gençlerle sohbet etti.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.