X
Manavgat’ta Bursa Güreşçileri Altın Madalyayı Aldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yağlı Güreş Takımı, Manavgat Yağlı Güreşleri’nde Başarılı

Türkiye’nin en prestijli yağlı güreş organizasyonlarından biri olan 11. Manavgat Yağlı Güreşleri, 1.987 pehlivanın katılımıyla gerçekleşti. CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi kapsamında düzenlenen güreşlerde Bursa Büyükşehir Belediyesi Yağlı Güreş Takımı, dört madalya kazanarak büyük bir başarı elde etti.

Takımın Başaltı boyunda mücadele eden Okan Yavaş, ikinci olurken, Deste büyük boyda Onur Keskin birinci, Mikail Bilen ikinci, Deste küçük boyda ise Uğurcan Humar ikinci oldu. Üç pehlivan ise çeyrek finalde elendi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Yağlı Güreş Takımı Güreş Antrenörü Adem Ustaoğlu, yaptığı açıklamada, “Manavgat’ta düzenlenen 1. etap CW Enerji Yağlı Güreş Ligi’nde Türkiye’nin en çok finalist takımlarından biri olduk. Dört finalimiz var, iki çeyrek finalimiz var. Çok başarılı bir ekibiz” dedi.

Ustaoğlu, kış boyunca iyi hazırlandıklarını ve bunun sonuçlarını aldıklarını belirterek, “Bizi destekleyen Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve kulüp başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bursa Büyükşehir olarak güzel imkanlar sağlandığı takdirde çok şeyler başaracağımızı göstermiş bulunuyoruz” diye konuştu.

Takımın hedefinin daha fazla başpehlivan yetiştirmek olduğunu ifade eden Ustaoğlu, “Yalçın Üncül’ün Bursa’mıza 27 yıl sonra başpehlivanlık getirmesiyle başlayan bir oluşumda gerçekten de iyi şeyler yapıyoruz. Desteklendiği takdirde daha da çok başpehlivanımız olacak. İyi bir ekibiz, Yalçın burada bir öncü oldu başpehlivan olarak ve devamı geliyor. Bize imkanları sağlayan başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonrasını daha iyisini yapmak için çalışacağız” dedi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.