X
Uludağ’da Son Koşu Çağrısı: 30 Gün Kaldı!

Uludağ’da Ultra Trail Yarışı Geri Dönüyor

“Uludağ’da Koşmayı Hayal Et!” sloganıyla düzenlenen Ultra Trail binlerce sporcuyu ağırlayacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bursa Valiliği, Uludağ Alan Başkanlığı, Bursa Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Türkiye Atletizm Federasyonu ve ANDA Arama Kurtarma işbirliğiyle 12-14 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek “Uludağ Premium Ultra Trail”, 2 bin 543 metrelik Uludağ’ın eşsiz doğasında koşulacak.

5 Farklı Parkurda Heyecan

UPUT100K (100 km), UPA66K (66 km), UPGE30K (30 km), UP16K (16 km) ve UP6K (6 km) olmak üzere 5 farklı parkurda koşulacak yarış, sporculara unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyor.

Sporu Destekleyen Sponsordan Açıklama

Uludağ İçecek Türk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Kızıl, yarışın turizme katkı sağlayacağını belirterek şunları söyledi:

“Şehrimizde böylesine güzel organizasyonların yapılmasından mutluluk duyuyoruz. Sporu desteklemeye devam edeceğiz. Uludağ Premium Ultra Trail’e isim sponsoru olmaktan onur duyuyoruz. Amacımız turizmi yılın her ayında canlı tutmak. Bu yarışla spor bilincinin artmasına ve bölgeye katkı sunmaya devam ediyoruz.”

Yarış Güzergahları

100K parkuru, Oteller Bölgesi’nden Cennet Tepe, Kirazlı Yayla, Süleymaniye, Hünkar Köşkü, Zeyniler Köyü, Cumalıkızık, Kürekli Şelalesi, Saitabat Şelalesi, Alaçam Buzul Göletler’e uzanacak ve Uludağ küçük zirvesinden geçtikten sonra Oteller Bölgesi’ne dönecek.

Diğer parkurlar da benzer güzergahlarda koşulacak, ancak mesafelerine göre farklılıklar gösterecek.

Kategoriler

Yarış, Erkek/Kadın Genel Klasman, Erkek/Kadın Yaş Grupları (40-, 40+, 50+, 60+) olmak üzere kategorilere ayrılmıştır.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.