X
Gaziantep’te Yağlı Güreşin Tutkulu Savaşı Başladı

Gaziantep’te Türkiye Yağlı Güreş Ligi Heyecanı Başladı

Gaziantep, Türkiye’nin en prestijli güreş müsabakalarından biri olan Türkiye Yağlı Güreş Ligi’ne ev sahipliği yapıyor. Şahinbey Belediyesi’nin organizasyonunda düzenlenen ligin ikinci etabı, 31 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında Şahinbey Geleneksel Spor Merkezi’nde gerçekleşiyor.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu (TGGF) tarafından düzenlenen lig, 80 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştiriliyor. Müsabakalara Türkiye’nin dört bir yanından 1.474 pehlivan katıldı.

TGGF Başkanı İbrahim Türkiş, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve kent protokolü, ligin açılış törenine katıldı. Pehlivanlar, 31 Mayıs’ta düzenlenen görkemli bir kortejle Şahinbey Geleneksel Spor Merkezi’ne geldi.

Türkiye Yağlı Güreş Ligi’nin ikinci etabı, pehlivanların kıyasıya mücadelesine sahne oluyor. Dereceye giren sporcular, ligin üçüncü etabında mücadele etme hakkı kazanacak.

Gaziantep, geleneksel güreş sporuna büyük önem veriyor. Şahinbey Belediyesi, Geleneksel Spor Merkezi’nde pehlivanların antrenman yapması ve müsabakalara hazırlanması için gerekli tüm imkanları sağlıyor.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.