X

Trabzonspor yönetiminden acı reçete!

Spor toto süper lig’in 17. haftasında oynanan kasımpaşa maçı öncesi bir araya gelen trabzonspor yönetimi bir dizi kararlar aldı. giderleri asgariye indirmeyi.

Trabzonspor yönetiminden acı reçete!

 

Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinden, “Şimdi gerçeklerle yüzleşme zamanı” başlığı altında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Başkanımız Muharrem Usta ve Yönetim Kurulu üyelerimiz Kasımpaşa maçı öncesinde bir araya gelmiş, kulübümüzün içinde bulunduğu durumla ilgili olarak değerlendirme toplantısı yaparak bir dizi kararlar almıştır. Bu toplantı sonrası Başkanımız Muharrem Usta yapılan değerlendirme ve alınan kararlarla ilgili olarak tüm taraftarlarımız tarafından da bilinen önümüzdeki acı reçeteyle yüzleşmenin ve bir an önce camiamızın da desteğiyle gerekli uygulamaların hayata geçirilmesinin gerekliliğini vurgulamıştır.”
Buna göre bordo-mavili kulübün, ilk yarının sona ermesiyle hayata geçirmeyi planladığı maddeler şöyle sıralandı:

1 – Bundan böyle giderler ciddi bütçe disiplini içerisinde asgariye çekilecek.
2 – Kadroda revizyona gidilerek kadro ve bütçe disiplini sağlanacak.
3 Matbet – Takım içi ücretler planlanan sınırlar içerisine çekilerek oyuncular arasında hakkaniyetli hale getirilecek.
4 – Devre arasında kaliteli oyuncu bulmanın zorluğu göz önüne alınarak mümkünse eksik bölgelere öncelikle takas yöntemiyle iyi oyuncu takviyesi yapılacak.
5 – Yapılan analizler sonucu bazı oyuncularla onların da bundan sonraki futbol hayatlarının daha sağlıklı ve verimli geçmesi adına yollar ayrılacak, kadro ideal sayıya oturtulacak.
6 – Teknik Direktör konusundaki yol haritamız olağanüstü bir durum olmadığı taktirde en kısa sürede netlik kazanacak.
7 – 1461 Trabzon’un 8 Ocak’ta kongresi yapılarak yeni yönetimi belirlenecek ve tüm sorunlarına köklü çözümler üretilecek.
8 – Kulübün kurumsal bir yapıya oturtulması için konunun uzmanlarınca çalışmalar başlatılmış olup bu çalışmalar doğrultusunda yeniden yapılanma hamlesi başlatılacak.
9 – Trabzonspor Etik Kuralları” adı altında Trabzonspor Anayasası hazırlanarak camiamızın görüşüne sunulacak.
10 – TOKİ ile yapılan görüşmeler sonucu stat yeni sezona yetişecek ve bir dünya kulübüyle açılış maçı yapılacak. 

GÖKMEN ŞAHİN
Kaynak: İHA

Alan Adı Kaydet - - WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ