X

2024-2028 Stratejik Yol Haritası: The Game Plan’in Başlatılması

2024-2028 Stratejik Yol Haritası: The Game Plan’in Başlatılması

Türkiye Futbol Federasyonu Stratejik Planını Tanıttı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2024-2028 dönemini kapsayan Stratejik Planını açıkladı. Plan, Türk futbolunun gelişimine yönelik kapsamlı bir çerçeve sunuyor.

Başkan Büyükekşi’nin Açıklamaları

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, planın Türk futbolunun geleceğini şekillendirmede kritik bir rol oynayacağını vurguladı. “Artık Türk futbolunun da bir stratejik planı var. Bu proje, arzu ettiğimiz kalıcı başarıları getirecek.” dedi.

Planın Kapsamı

Stratejik Plan, hakem akademisi, altyapı akademileri, Türkiye modeli futbol gelişim planı, Süper Lig A.Ş., kadın futbolu stratejisi ve milli takım yapılanması gibi alanları kapsıyor.

Hedefler

Planın hedefleri arasında 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapmak, 2023 UEFA Şampiyonlar Ligi, 2026 UEFA Avrupa Ligi ve 2027 UEFA Konferans Ligi finallerine ev sahipliği yapmak yer alıyor.

Bakan Bak’ın Desteği

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, planı “Türk futbolu için çok önemli bir yol” olarak nitelendirdi. “Biz kulüp ve sporcularımızın yanındayız.” dedi.

Devamlılık Vurgusu

Başkan Büyükekşi, planın uygulanmasının ve sürdürülebilirliğinin önemini vurguladı. “Bu görev ve sorumluluk bilinci ile TFF, görevlerine kesintisiz olarak devam etmektedir.” dedi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.