X
TFF ile PAÜ’den Hakem Akademisi Ortaklığı

Pamukkale Üniversitesi, Türkiye Futbol Federasyonu ile Hakem Akademisi İş Birliği Protokolü İmzaladı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından ülke genelinde nitelikli hakem ve hakem eğitimcilerinin yetiştirilmesi için kurulan Hakem Akademisi ile iş birliği protokolü imzaladı.

İmza töreni, Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Tören, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, PAÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve protokolde yer alan üniversite temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

TFF Başkanı Büyükekşi, törende yaptığı konuşmada Hakem Akademisi’nin güncel bir eğitim anlayışıyla kurulduğunu ve hakemliği kural bilgisi ve pozisyon yorumlamasının ötesine taşıdığını vurguladı.

Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ise iş birliği protokolü kapsamında üniversitelerin spor bilimleri fakültelerinde “Futbol Hakemliği Sertifika Programı” açılacağını ve böylece daha nitelikli hakem yetiştirileceğini ifade etti.

Protokol, üniversitelerin tesislerinden yararlanılmasını, akademik personel tarafından bilimsel çalışmalar yapılmasını ve yeni üniversitelerin katılımına açık olmasını içeriyor.

TFF ve üniversiteler iş birliği içinde, futbol hakemliğinin gelişmesine katkı sağlayacak projeler yürütecekler.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.