X
Mersin’de Minik Futbolcular Sahalarda Coştu

Mersin’de Çocuk Futbol Şenliği Başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Futbol Federasyonu ve Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliğiyle hayata geçirilen “Çocuk Futbol Şenliği” Erdemli, Silifke, Tarsus ve Mersin merkezde başladı.

147 spor kulübünün ve yaklaşık 2 bin 352 çocuğun katıldığı organizasyon, 3 Haziran’da başladı ve 3 Temmuz’da sona erecek. Şehir genelindeki çocukların heyecanla beklediği etkinlik, onlara bir ay boyunca futbola doyma imkanı sunuyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Bünyamin Gökayaz, etkinliğin kaybedeni olmayan bir şenlik ligi olduğunu ve yaklaşık 150 takımın mücadele edeceğini belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet Karataş, amaçlarının yetenekli çocukları Türk futboluna kazandırmak olduğunu vurguladı.

Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mithat Ertaş, organizasyonun 147 spor kulübünün katılımıyla rekor kırdığını ve çocukları spora kazandırmayı hedeflediklerini ifade etti.

Gençlik ve Spor Dairesinde görev yapan futbol antrenörü Yalçın Günay, çocukların etkinlikte çok mutlu olduklarını ve zamanlarını güzel geçirdiklerini söyledi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.