X
Euroleague’in Kadınlar için Devrim Yaratan Yeni Formatı

Kadınlar Avrupa Ligi’nin Yeni Formatı: Altılı Final ile Sona Erme

Kadınlar Avrupa Ligi (Euroleague), 2024-25 sezonundan itibaren geçerli olacak yeni formatını duyurdu. En önemli değişiklik, turnuvanın dörtlü final yerine altılı final ile sona erecek olması.

Normal Sezon

Normal sezon, birinci ve ikinci tur olmak üzere iki aşamadan oluşacak. İlk tura 16 takım katılacak ve dörtlü gruplara ayrılacak. Gruplarında ilk üçe giren takımlar ikinci tura yükselecek.

İkinci turda, birinci turdaki puanlar taşınacak ve yeni gruplar oluşturulacak. Her gruptan ilk dört takım, playoff serilerine devam edecek.

Playoff Serileri

Playoff serileri, çeyrek final play-in serisi ve yarı final play-in serisi olmak üzere iki bölümden oluşacak. Yarı final play-in serisini kazanan takımlar, Altılı Final’e doğrudan yükselecek. Çeyrek final play-in serisini kazanan takımlar ise çeyrek finallere yükselecek.

Altılı Final

Sezon, en iyi altı takımın tekli eleme formatında karşı karşıya geleceği Altılı Final ile sona erecek. Çeyrek finallerde yarı final play-in serisinin mağlupları ile çeyrek final play-in serisinin galipleri karşılaşacak. Yarı final kazananları finale yükselecek, kaybedenler ise üçüncülük maçı oynayacak.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.