X

Diyarbakır’da futbola kar engeli!

Diyarbakır ve bölgede etkili olan kar yağışı ve olumsuz hava koşulları, futbol müsabakalarının başka bir tarihe ertelenmesine neden oldu.

Diyarbakır’da futbola kar engeli!

Diyarbakır Deplasmanlı 1. Amatör Ligi’nde 3. hafta ve Kadınlar 3. Futbol Ligi 8. Grubu’nun 9. haftasında oynanacak karşılaşmalar ertelendi.
Bölgede etkili olan kötü hava koşulları nedeniyle Kadınlar Futbol 3. Lig 8. Grup’ta 9. hafta maçlarının ileri bir tarihe ertelendiğini söyleyen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Bölge Müdürü Serkan Bayhan, “Bölgeyi etkisi altına alan kötü hava koşulları nedeniyle Cumartesi ve Pazar günü oynanması gereken maçlar, ileri bir tarihe ertelendi. Erteleme maçlarının yapılacağı tarih daha sonra federasyonumuz tarafından belirlenecektir” dedi.

KIZIL: “FUTBOL OYNAMAYA ELVERİŞLİ DEĞİL”
Diyarbakır Futbol İl Temsilcisi Dumanbet İhsan Kızıl ise Deplasmanlı 1. Amatör Ligi müsabakalarının ertelediklerini söyledi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Diyarbakır’da maçların oynandığı futbol sahalarının kar altında kaldığını belirten Kızıl, sözlerine şöyle devam etti:
“Yani sahalar futbol oynamaya elverişli değil. Bu nedenle biz de bütün kulüplerimizle görüşerek, Cumartesi ve Pazar günü oynanması gereken müsabakaları ertelemeye karar verdik. Deplasmanlı 1. Amatör Liginin 3. hafta maçları ileri bir tarihe alındı. Hava koşullarına göre maçların tarihi ve 4. hafta müsabakalarının oynanıp oynanmayacağı da daha sonra belli olacak.” 
Kaynak: İHA

Alan Adı Kaydet - - WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli
SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ