X
Bahçelievler’de Minik Atletler Şenlendi

Bahçelievler’de Çocuk Atletizm Şenliği Gerçekleştirildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle Bahçelievler Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde “Çocuk Atletizm Şenliği” düzenlendi.

Yenibosna İl Özel İdare Stadyumu’nda gerçekleşen şenliğe İstanbul Valisi Davut Gül, AK Parti İstanbul Milletvekili Oğuz Üçüncü, Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Yasin Taş ve Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır katıldı.

8-12 yaş aralığındaki yaklaşık 2.000 çocuk, atletizme yatkınlıklarını ölçmek ve sporla tanışmak amacıyla kurulan parkurlarda yarıştılar.

Başkan Bahadır: “Sporu Hayat Tarzı Haline Getirmek İstiyoruz”

Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, şenlikte yaptığı konuşmada, sporun hayatın her alanında uygulanması gerektiğini vurguladı. Başkan Bahadır, “Çocuklarımıza gençlerimize spor yaptırabilmek, bunu bir heves değil hayat tarzı olarak vermek istiyoruz” dedi.

Milletvekili Üçüncü: “Çocuklarımızı Atletizmle Buluşturduk”

AK Parti İstanbul Milletvekili Oğuz Üçüncü, şenliğin çocukları atletizmle buluşturma fırsatı yarattığını ifade etti. Üçüncü, “Çocuklarımızın yeteneklerini geliştirmeleri ve takım ruhuyla hareket etmeleri için bu tür organizasyonlar çok önemli” diye konuştu.

Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Taş: “Gelecekleri İçin Faydalı Bir Organizasyon”

Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Yasin Taş, şenliğin çocuklara atletizmi tanıtma ve gelecekleri için faydalı bir ortam oluşturma amacı taşıdığını belirtti. Taş, “Bu organizasyonla çocuklarımızın spora olan ilgisini artırmayı ve yeni yetenekler keşfetmeyi hedefliyoruz” dedi.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.