X
CANiK TEAM: Avrupa’yı Rekor Kırarak Tekrar Fethetti

Alperen Kıvılcım, IDPA Avrupa Şampiyonasında Rekor Kırdı

Uluslararası Savunma Silahları Birliği (IDPA) Avrupa Şampiyonası 2024 Budapeşte’de düzenlendi ve CANiK Team Sporcusu ve CANiK Academy Sportif Atış Eğitmeni Alperen Kıvılcım, tabanca kategorilerinde genel sıralamanın zirvesine çıkarak Avrupa şampiyonu oldu.

Kıvılcım, tüm etaplarda tüm hedefleri tam isabetle vurarak “Down-Zero” derecesi aldı ve kırılması zor bir rekorla şampiyonluğa ulaştı. Bu başarıyla birlikte, kullandığı CANiK SFx RIVAL-S tabanca ve MECANiK MO3 refleks nişangah ile “Most Accurate Carry Optic Division 1 Carry Optic Master 1” ve “High Industry” ödüllerini de kazandı.

CANiK Team’in takım kaptanı Nils Jonasson da daha önce 2022 yılında Avrupa Şampiyonluğunu elde etmişti.

Kıvılcım: “Kimsenin Vurulamaz Dediği İsabette Atıcılık Yapıyoruz”

Alperen Kıvılcım, başarısıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu başarı için çok çalıştık. CANiK Academy’de geliştirdiğimiz bilimsel ve yenilikçi antrenman yöntemlerinin modern atıcılığın gelişimine yönelik sonuçlarını görüyoruz. Daha önce kimsenin atılamaz dediği sürelerde kimsenin vurulamaz dediği isabetlilikte atıcılık sporunu icra ediyoruz. Bu daha başlangıç, bizi izlemeye devam edin” dedi.

CANiK Academy Direktörü: “Doğru Yolda Olduğumuzun Kanıtı”

CANiK Academy Direktörü İsmail Dut, CANiK Team’in bir kez daha Avrupa Şampiyonu olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. “Deneyim Öğretir” mottosuyla faaliyet gösteren CANiK Academy’nin atıcılık sporunu bilimsel yaklaşımla ele aldığını vurgulayan Dut, “CANiK Academy Sportif Atış Eğitmeni Alperen Kıvılcım’ın ‘sıfır hata’ ile tüm rakiplerine açık ara farkla Avrupa Şampiyonu olması bizlerin ne kadar doğru yolda olduğunun kanıtıdır. Şimdiye kadar elde edilen tüm başarılara rağmen daha yolun çok başındayız. Ancak CANiK Team atıcılarımızın kazandığı başarıların takım çalışmasıyla yürütülen bir süreç sonucu olduğunu asla unutmamak gerek” diye konuştu.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.