X

Balıkesir’de Sportif Bir Şölen: Hareketlilik Yılı Şenlikleri

Balıkesir’de Sportif Bir Şölen: Hareketlilik Yılı Şenlikleri

Balıkesir’de “Hareketlilik Yılı” Spor Şenliği ile Harekete Geçti

Balıkesir, daha sağlıklı ve dinamik bir toplum hedefiyle “Hareketlilik Yılı”nı başlattı. Türkiye genelinde 2024 yılının “Hareketlilik Yılı” ilan edilmesinin ardından Balıkesir, Avlu Yaşam Merkezi’nde “Haydi Balıkesir Harekete Geç” sloganıyla “Hareketlilik Yılı Spor Şenliği” düzenledi.

Şenlik, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Herkes İçin Spor Federasyonu’nun iş birliğiyle gerçekleştirildi. Açılış yürüyüşü ile başlayan şenlikte, açık hava spor branşları, spor gösterileri ve müzik etkinlikleri yer aldı.

7’den 70’e tüm vatandaşlara hitap eden şenlikte, katılımcılar bedensel farkındalığı artıran sportif aktivitelerden geleneksel oyunlara, rekabetçi sporlardan çocuk oyunlarına kadar çeşitli etkinliklere katıldı.

Etkinlik, sporun ve sağlıklı yaşamın önemini vurguladı. Sporun ve hareketin yaşam kalitesini artırdığına dair farkındalık oluşturuldu. Katılımcılar arasında dostluklar kuruldu ve yeni spor tutkunları bir araya geldi.

Şenlik, hem bedensel hem de ruhsal açıdan katılımcılara zengin deneyimler sunarak sağlıklı ve aktif bir yaşam tarzını teşvik etti.

qr okuyucu -- ücretsiz qr menü -- Alan Adı Kaydı -- WordPress Hosting
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.